Succes la scor pentru CS Iernut Sport
  • 239 Vizualizări

Succes la scor pentru CS Iernut

Etapa a IV-a a Campionatului Județean de Fotbal Liga 4 Elite, Seria 1 s-a disputat sâmbătă, 30 septembrie între CS Iernut și AS Chimica Târnăveni, pe Stadionul Cornel Orza din Iernut. Jucătorii din cadrul CS Iernut, antrenați de Cătălin Cherteș și Gheorghe Mărginean au conturat un scor remarcabil la finalul meciului, acesta fiind de 6-0 pentru iernuțeni. În minutul 13 al meciului, jucătorul Andrei Moldovan de la CS Iernut a marcat primul gol, urmat de Ionel Sămărghițan care a marcat cel de-al doilea gol. În minutele 34 și 45, Rareș Șuteu a marcat două goluri și a făcut meciul mult mai dificil pentru adversari. După încheierea primei reprize, scorul s-a ridicat la 4-0. După mai multe schimbări pe teren, în cea de-a doua repriză, Rareș Șuteu a marcat alte două goluri și a făcut meciul imposibil de egalat.