Înot: Încă o medalie câștigată în ultima zi de campionat Slider
  • 95 Vizualizări

Înot: Încă o medalie câștigată în ultima zi de campionat

Campionatul Național de Înot în bazin scurt s-a încheiat după ce sportivii mureșeni s-au întors acasă cu 7 medalii: 2 de aur, 2 de argint și 3 de bronz.

În ultima zi a competiției, Nimród Koncz a terminat porba de 200 metri mixt în 2 minute, 4 secunde și 26 de sutimi, ceea ce i-a adus locul II și medalia de argint la juniori.

Potrivit CSM, el a terminat în ierarhia seniorilor pe locul V, imediat în spatele lui Balázs Mészáros, care a terminat proba în 2:03:02.

„Felicitări Nimród, felicitări tuturor sportivilor clubului nostru, dar și antrenorului Károly Bartalis”, se mai precizează pe pagina CSM.