EXCLUSIV! Noua structură de conducere a Curții de Apel Târgu Mureș
7 septembrie 2020Secția pentru Judecători a Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) a validat, în ședința din 20 august 2020, rezultatele concursului sau examenului pentru numirea în funcții de conducere la curți de apel, tribunale și judecătorii.
Potrivit paginii web a CSM, www.csm1909.ro, la nivelul Curții de Apel Târgu Mureș numirea în funcțiile de conducere a judecătorilor care au fost declarați admiși la concursul sau examenul desfășurat în perioada aprilie-iulie 2020 s-a făcut începând cu data de 21 august 2020, astfel:
Andreea Ciucă (Curtea de Apel Târgu Mureș – președinte; fost președinte al aceleiași instanțe);
Sonia Vâga (Tribunalul Harghita – președinte; fost președinte al aceleiași instanțe);
Alexandru Alexa (Judecătoria Târgu Mureș – președinte; fost președinte al Secției civile a Judecătoriei Târgu Mureș);
Redai Zoltan Jozsef (Judecătoria Odorheiu Secuiesc – președinte; fost judecător la Tribunalul Harghita).
Curtea de Apel Târgu Mureș și instanțele din raza sa. Funcţii de conducere la 1 septembrie 2020
Curtea de Apel Târgu Mureş
Președinte: Andreea Ciucă (21 august 2020 – 21 august 2023);
Vicepreședinte: Ioana Delia Lucaci (15 iulie 2018 – 15 iulie 2021);
Președinte secția I civilă: –
Președinte secția penală și pentru cauze cu minori și de familie: Aurel Olteanu (28 martie 2018 – 28 martie 2021);
Președinte secția II-a civilă, de contencios administrativ și fiscal: Marlena Boancă Ivan (21 martie 2018 – 21 martie 2021).
Tribunalul Mureș (din raza Curții de Apel Târgu Mureș)
Președinte: Veronica Szasz (15 iulie 2018 – 15 iulie 2021);
Vicepreședinte: Teodora Albu (1 ianuarie 2018 – 1 ianuarie 2021);
Președinte secție penală: Virgil Ioan Ogrean (15 septembrie 2018 – 15 septembrie 2021);
Președinte secție civilă: Gabriel Cristian Ursa (delegat 6 luni cu 12 aprilie 2020);
Președinte secție de contencios administrativ: Maria Ristache (delegată 6 luni cu 18 iunie 2020).
Tribunalul Specializat Mureş (din raza Curții de Apel Târgu Mureș)
Președinte: Ionela Speranța Buliga (15 iulie 2018 – 15 iulie 2021).
Judecătoria Târgu Mureş (din raza Tribunalului Mureș)
Președinte: Alexandru Alexa (21 august 2021 – 21 august 2023);
Vicepreședinte: Sebastian Voinea (delegat 6 luni cu 23 iunie 2020);
Președinte secție civilă: –
Președinte secție penală: Florina Daniela Cojocariu (22 noiembrie 2018 – 22 noiembrie 2021).
Judecătoria Sighişoara (din raza Tribunalului Mureș)
Președinte: Vasile Aenoaei (delegat 6 luni cu 24 iulie 2020).
Judecătoria Reghin (din raza Tribunalului Mureș)
Președinte: Elena Mihaela Suciu (delegată 6 luni cu 23 iunie 2020).
Judecătoria Târnăveni (din raza Tribunalului Mureș)
Președinte: Anamaria Cristina Hambețiu (1 ianuarie 2019 – 1 ianuarie 2022).
Judecătoria Luduş (din raza Tribunalului Mureș)
Președinte: Radu Ciobanu (1 ianuarie 2018 – 1 ianuarie 2021).
Tribunalul Harghita (din raza Curții de Apel Târgu Mureș)
Președinte: Sonia Vâga (21 august 2020 – 21 august 2023);
Vicepreședinte: Lucian Manoli (1 ianuarie 2018 – 1 ianuarie 2021);
Președinte secție civilă: Bogdan Radu Jurcă (delegat 6 luni cu 23 mai 2020);
Președinte secție penală: Lorincz Romeo (delegat 6 luni cu 29 mai 2020).
Judecătoria Miercurea Ciuc (din raza Tribunalului Harghita)
Președinte: Aura Mădălina Tudor (delegată 6 luni cu 14 iulie 2020).
Judecătoria Odorheiu Secuiesc (din raza Tribunalului Harghita)
Președinte: Redai Zoltan Jozsef (21 august 2020 – 21 august 2023).
Judecătoria Topliţa (din raza Tribunalului Harghita)
Președinte: –
Judecătoria Gheorgheni (din raza Tribunalului Harghita)
Președinte: –
Alex TOTH
Lasă un comentariu