ASA a parcat Tractorul Sport
  • 31 Vizualizări

ASA a parcat Tractorul

Pentru cei care se mai îndoiau de faptul că ASA merită să stea în fruntea seriei a VIII-a a Diviziei C, târgumureşenii au făcut vineri o demonstraţie, la Braşov, pe terenul Tractorului. Au câştigat cu 2-1 un meci pe care mulţi îl vedeau pierdut. Gazdele au deschis scorul în debut de partidă şi au au intrat la cabine în avantaj. În minutul 53, înaltul fundaş al militarilor, Mera, a egalat şi a relansat meciul, iar cu 5 minute înainte de finalul partidei a venit golul lui Porav. 2-1 pentru ASA şi primul loc rămâne al mureşenilor. După cum se vede, echipa joacă, dar nu va reuşi să promoveze dacă, măcar în ceasul al doisprezecelea, Primăria şi alte firme din oraş nu vor face nimic, aşa cum se întâmplă acum. Din păcate, Forex, poate cea mai serioasă contracandidată a militarilor la promovare, a avut un noroc chior la Târgu Mureş, în meciul cu Gaz Metan. Braşovenii au câştigat cu 2-1, cu un gol înscris de prolificul atacant Coman (a marcat în fiecare meci din retur), adus de la FC Braşov, în minutele de prelungiri. În etapa viitoare vor ieşi scântei în oraşul de la poalele Tâmpei, pentru că se vor întâlni, într-un derby local, Forex şi Tractorul.