Cityus II Târgu-Mures – Real Craiova 4-1 (1-1) Sport
  • 29 Vizualizări

Cityus II Târgu-Mures – Real Craiova 4-1 (1-1)

11348_fut.gifEchipa de futsal Cityus II Târgu-Mures a câstigat partida disputata în Sala Sporturilor din Târgu-Mures, din cadrul etapei a XIII-a, a ligii secunde. Târgumuresenii s-au impus sâmbata, 16 februarie, în fata echipei Real Craiova cu scorul de 4-1, la pauza 1-1. Golurile echipei târgumuresene au fost reusite de Nuno Miguel (2), Paulo Faria (1) si Balint (1).
Partida a început sub semnul echilibrului. Diferenta atât pe tabela de marcaj cât si în teren si-a facut prezenta în repriza secunda. ,,A fost o partida disputata între echipele clasate în acest moment pe locurile unu si doi. Cityus este o echipa valoroasa cum de altfel ma si asteptam, dar si Real Craiova, care sper sa prinda un loc pentru a promova în prima liga fotbalistica a tarii. Felicit echipa din Târgu-Mures pentru victoria obtinuta, chiar daca scorul de 4-1 nu ne multumeste, având în vedere ocaziile avute de noi", a declarat antrenorul echipei Real Craiova, Sorin Patrascu. De partea cealalta, presedintele clubului Cityus Târgu-Mures, Kiss stefan, este de parere ca ,,se putea sa câstigam la un scor mult mai concludent, dar nu comentez, 4-1 sau 10-1, baietii nostri nu au jucat la adevarata lor valoare". În urma acestei victorii Cityus II a ramas pe prima pozitie în clasament cu un total 33 de puncte.