14 victorii din 14 pentru campioni Sport
  • admin
  • 41 Vizualizări

14 victorii din 14 pentru campioni

City’us Târgu-Mureş a învins, vineri seara, cu scorul de 7-3, formaţia Concordia Chiajna, într-o partidă contând pentru etapa a XIV-a a Ligii 1 la futsal, mureşenii obţinând a 14-a victorie din tot atâtea partide, consolidându-şi astfel prima poziţie în clasament cu 42 de puncte. Meciul s-a desfăşurat în Sala Sporturilor din Târgu-Mureş în prezenţa a aproape 200 de spectatori şi a fost arbitrat de Marian Ivănescu din Bucureşti şi Adrian Cîrnaţ din Aiud.
Nici nu a început bine prima repriză, că gazdele iau cu asalt poarta adversă, marcând primul gol al reprizei după doar două minute de joc, prin Cristi Matei. Următoarele două goluri au fost reuşite de Cosmin Gherman (7) şi Mimi Stoica (17), care a marcat la un minut după ce oaspeţii au restabilit egalitatea.
Cea de-a doua repriză a fost la discreţia campionilor, care au făcut realmente spectacol înscriind gol după gol prin Florin Matei (23), Gherman (32, 33) şi Covaci (36). Ultima reuşită a partidei îi aparţine lui Marinică (38) de la Concordia Chiajna, care stabileşte astfel scorul final: 7-3
Campionatul se va întrerupe până în 6 martie, când City’us Târgu-Mureş va evolua în Sala Sporturilor “Horia Demian” din Cluj Napoca, de la ora 18.00, împotriva formaţiei Clujana din localitate.