Share

Home / Slider / Festival internaţional de dans, la Târgu-Mureş

Festival internaţional de dans, la Târgu-Mureş

Palatul Copiilor din Târgu-Mureş va organiza sâmbătă, 29 iunie, în Sala Sporturilor din localitate, prima ediţie a Festivalului Internaţional de Dans „Fantasy”.

“Importanța festivalului constă în participarea mai multor echipe din alte țări, cum ar fi Republica Moldova, Ungaria și Italia. Festivalul este primul de această anvergură din Ardeal, acest lucru făcându-l atractiv și interesant atât pentru copii cât și pentru adulții, care au ocazia să participe. Programul festivalului va fi de trei zile, 28 iunie fiind ziua sosirii participanților, 29 iunie ziua festivalului propriu zis iar 30 iunie ziua în care echipa câștigătoare va avea ocazia să învețe dansuri populare românești, să viziteze orașul nostru și să facă schimb de experiență cu elevii Palatului Copiilor din orașul nostru”, a declarat Marius Belean, profesor de dans sportiv la Palatul Copiilor din Târgu-Mureș.

(Redacţia)

Share

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

Statisticile imobilelor vândute pe raza județului Mureș

La nivel național, în luna octombrie 2019 au fost vândute 58.334 de imobile, cu aproape …

Share
Share