Lupte: Opt medalii câștigate la Cupa „Neurokup” Slider
  • 118 Vizualizări

Lupte: Opt medalii câștigate la Cupa „Neurokup”

Luptătorii legitimați la ACS Lupte BSG Târgu Mureș, au reprezentat România și au încheiat cu succes puternicul concurs internațional de lupte, Cupa „Neurokup” din orașul Goce Delcev, Bulgaria.

La acest eveniment au participat nu mai puțin de 400 de sportivi din 8 țări și numeroase cluburi din Bulgaria. Potrivit paginii de Facebook ACS Lupte BSG, luptătorii mureșeni s-au calificat în 8 finale mari, U11 și U13, luptând pentru medalia de aur și titlul de campion internațional al Bulgariei.

Sportivii au reușit să aducă acasă 4 medalii de aur care au fost obținute de Simina Manțog, Laurențiu Matcaș, Nicu Avram și Alexandru Velcev.

De semenea, sportivii au obținut și 4 medalii de argint care au fost castigate de Kurta Sándor, Alexandru Florea, Nichita Donea și Matei Fana.

Totodată, Butyurka Ákos s-a clasat pe locul VII, iar Kádár David s-a clasat pe locul VIII.

Felicitări echipei noastre! Suntem mereu prezenți pe podium și ne mândrim cu aceste performanțe remarcabile”, se mai precizează pe pagina ACS Lupte BSG.