Amicale pentru „municipalii” de acasă Sport
  • 28 Vizualizări

Amicale pentru „municipalii” de acasă

Echipa secundă  de fotbal a FC Municipal Târgu-Mureş a disputat duminică, pe terenul sintetic de la Stadionul Trans-Sil, partida amicală-revanşă cu echipa secundă a celor de la Gaz Metan Mediaş. După 1-0 pentru medieşeni în primul joc, cele 90 de minute ale revanşei s-au încheiat la egalitate, scor 2-2, la pauză 2-1. Pentru mureşeni a înscris Bordea, în minutele 10 şi 15. Formaţia aliniată a fost diferită în cele două reprize. În prima au intrat în teren: Negru – Olar, Jimy, Sîrghi, Rus – Toth, Huza, Suci, Moldovan – Eremia, Bordea. La reluare cei 11 au fost: Ilovan – Bloj, Jimy, Sîrghi, Popa – Gândilă, Petra, Dragomir, Lozinschi – Kontz, Stoica. Într-un alt joc amical, juniorii A de la FC Municipal au învins cu 5-2 echipa similară a celor de la CFR Cluj-Napoca. Golurile au fost înscrise de: Kinczel (2), Sălaghie, Ardelean şi Hrişcă.