Sportivii Dance Art leagă succesele Sport
  • 141 Vizualizări

Sportivii Dance Art leagă succesele

stire 1 dansSfârșitul săptămânii a fost unul fructuos pentru sportivii clubului Dance Art Târgu-Mureș. Perechea deja consacrată, tripli campioni mondiali Paul Moldovan – Cristina Tătar (foto) s-a clasat pe un excelent loc 2, din 74 de perechi, la competiția Metu Open Ankara 2015. În aceleași zile, la concursul organizat la București, Dance Fest International Open, perechea Denis Dobranis – Văcar Iris s-a clasat pe locul 4 la categoria 6-11 ani Standard, Darius Dobranis – Denny Hrițcu a ocupat locul 2 la 14-15 ani Standard, iar Tudor Mureșan – Ada Maria Precup pe locul 3 la aceeași categorie. Ultima zi a competiției organizată de Federația Română de Dans Sportiv, sub egida Federației Mondiale, adresată tuturor categoriilor de vârstă, cu aproape 600 de perechi de dansatori sportivi din țară și străinatate a adus alte clasări meritorii clubului condus de soții Somodi Maton și Katalin. Perechea Fodor Norbert-Csanad – Réka Vaszi a ocupat locul 5 în finala la Adulți Standard, Tudor Mureșan – Ada Maria Precup a fost aproape de podium, locul 4 la 14-15 ani Latino și pe locul 10 la 16-18 Standard (Ada are doar 13 ani), iar Denis Dobranis și Văcar Iris au ajuns în semifinală la 10-11 ani Latino.