Home / Sport / Un nou titlu la șah pentru Ognean

Un nou titlu la șah pentru Ognean

Șahistul Clubului Sportiv Școlar Târgu-Mureș Mihnea-Ionuț Ognean a cucerit pentru a doua oară titlul de campion la Campionatele Naționale Școlare ale CSȘ-LPS-urilor. În întrecerile disputate la Cluj-Napoca, sportivul reghinean (stânga în foto) l-a învins în jocul decisiv pe Mircea Talu, de la CSȘ Viitorul Cluj-Napoca, podiumul fiind completat de Ilonczai Levente, iar pe locul 4 s-a clasat Alin Angheluș, ambii de la LPS satu Mare. La egalitate de puncte cu locurile 3 și 4 s-a aflat un alt șahist mureșean, Matei-Ștefan Vîlcu, iar colegele lor de la CSȘ Târgu-Mureș Lorena Daniela și Alisa-Francesca Enachi au primit mențiune în competiția fetelor, prima clasată pe locul 6, la egalitate cu cele de pe locurile 3-5, a doua la jumătate de punct. A jucat foarte bine și mai tânăra Ariana-Roxana Ciocan, reușind remize cu jucătoarele clasate pe locurile doi și trei. În întrecerea fetelor primele trei clasate au fost Larisa Covrig (LPS Satu Mare), Andrada Bira (Cluj) și Hejja Iris (Satu Mare).

Baschet: CSM Târgu Mureș a învins din nou Oradea

Distribuie Echipa de baschet masculin – Liga I din cadrul CSM Târgu Mureș a jucat …