Lupte: CSS Târgu Mureș pe locul IV în clasamentul pe cluburi Slider
  • 197 Vizualizări

Lupte: CSS Târgu Mureș pe locul IV în clasamentul pe cluburi

În weekend-ul tocmai încheiat (13-14 aprilie), Călărașiul a fost gazda unei competiții sportive foarte importante, organizată de ACS „Micul Luptător” Călărași, în parteneriat cu Federația Română de Lupte. Astfel, sportivii s-au deplasat acolo pentru Cupa României U20 la lupte libere, lupte feminine și lupte greco-romane.
Echipa Clubului Sportiv Școlar din Târgu Mureș s-a clasat pe locul IV în clasamentul pe cluburi, în timp ce, pe plan individual, Csipkes Balazs s-a clasat pe locul II, adjudecându-și medalia de argint. Totodată, Denis Sămărghitan și Keresztesi Attila au ocupat locul V.