Mai aproape de liman Sport
  • admin
  • 77 Vizualizări

Mai aproape de liman

333_maiaproape.gifEtapa a 24-a a Diviziei A de futsal a adus o nouă victorie pentru FC Transilvania. Mureşenii au câştigat luni seara, la Odorhei, meciul cu Senic Craiova şi sunt tot mai aproape de obiectiv, rămânerea în prima divizie.
Jocurile de culise făcute de unii oameni din FRF nu au dat rezultate.
Mureşenii de la FC Transilvania au reuşit să treacă cu bine peste cele două meciuri "de acasă", jucate în exil, la Odorhei. După ce acum două săptămâni a trecut de Venus Timişoara, luni seara FC Transilvania a învins cu 7-3 formaţia Senic Craiova, una dintre adversarele directe în lupta pentru supravieţuirea în prima divizie.
Fotbaliştii târgumureşeni au condus cu 4-2 la pauză şi s-au distanţat în repriza a doua, când au mai înscris de 3 ori. Scorul final a fost de 7-3.
Pentru mureşeni au marcat Nicuşan, de trei ori, Kacso de două ori, Bejenaru şi Raul Novak, câte o dată.
Următoarele două partide, ultimele, de altfel, sunt decisive pentru FC Transilvania. Duminică mureşenii vor merge la Bucureşti, pentru meciul cu MGA, iar peste două săptămâni vor juca pe teren propriu, cu Energoconstrucţia Craiova.