Home / Slider / FOTO: Construirea Bazinului Olimpic din Târgu-Mureș, în grafic!

FOTO: Construirea Bazinului Olimpic din Târgu-Mureș, în grafic!

Distribuie

Lucrările de construire a Bazinului Olimpic din cartierul Aleea Carpați, în locul ștrandului ”1 Mai”, sunt finalizate în proporție de aproximativ 50%, a anunțat miercuri, 22 aprilie, conducerea Clubului Sportiv ”Mureșul” din Târgu-Mureș.

Investiția este derulată prin intermediul Companiei Naționale de Investiții, are o valoare de peste 25 de milioane de lei, iar în prezent s-a finalizat partea de structură.

”Îmi aduc aminte cum primeam sfaturi să nu ne atingem de patinoar, să nu îmi fac de lucru cu mâna mea, să nu ne ocupăm de situația ștrandului ”1 Mai” că este moartă, au fost acuze că vrem să construim blocuri de locuințe în locul ștrandului, erau chiar și unele voci ce ziceau că instituția stă în calea dezvoltării comunității noastre. Lucrurile merg și funcționează atunci când există echipă, continuitate și perseverență, astfel o instituție așa de mică – mulți nu știu nici acum unde are sediu – a ajuns să aducă o contribuție așa de mare pentru orașul nostru. La Bazinul Olimpic lucrările sunt atât de avansate încât deja începem demersurile pentru racordarea utilităților”, a scris, pe pagina sa de Facebook, Cosmin Pop, directorul Clubului Sportiv ”Mureșul” din Târgu-Mureș.

Investiția este preconizată să fie finalizată până la finalul anului 2020, când va avea 800 de locuri, pistă de role și locuri de parcare.

Alex TOTH

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 120 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

Soós Zoltán, optimist pentru investiții noi la Târgu Mureș

Distribuie Primarul municipiului Târgu Mureș, Soós Zoltán, a participat miercuri, 5 octombrie, la Alba Iulia, …