Home / Politic / Ciprian Alin Belean (PNL), candidatură pentru un nou mandat de primar la Râciu

Ciprian Alin Belean (PNL), candidatură pentru un nou mandat de primar la Râciu

Distribuie

Primarul liberal al comunei Râciu, Ciprian Alin Belean, a anunțat, în urmă cu câteva zile, prin intermediul unui text publicat pe pagina proprie de Facebook, că va candida pentru un nou mandat, al doilea, de primar al comunei Râciu.

”Doresc să candidez pentru un nou mandat de primar, pentru că am datoria de a servi, după umilele mele puteri, comunitatea noastră”, a precizat Ciprian Alin Belean.

”Ultimii patru ani au fost grei, dar frumoși. Am trecut cu bine prin pandemie, pentru că am fost uniți. Pe această cale vă mulțumesc pentru încrederea pe care mi-ați acordat-o mereu! În comuna noastră am întâlnit exemple de omenie și de solidaritate care mă fac mândru să reprezint comunitatea noastră. Avem în comuna Râciu oameni în vârstă care și-au trăit viața cu demnitate și care sunt un exemplu pentru toată lumea. Avem oameni în plinătatea forțelor, maturi, buni gospodari, cinstiți, harnici și omenoși. Avem tineri și copii inteligenți, talentați, cu perspective frumoase. Pentru toți acești oameni am decis să candidez la alegerile din 9 iunie. Am trecut prin vremuri grele pentru că am fost uniți și pentru că am putut să ne bizuim unii pe alții. Vă chem pe toți să rămânem uniți și să continuăm împreună toate lucrurile bune pe care le-am început în ultimii ani. Îl rog pe bunul Dumnezeu să vă binecuvânteze pe toți și să aibă în paza Lui comuna noastră!”, a mai scris primarul comunei Râciu.

(Redacția)

Citește și despre proiectul „Cu ochii larg deschişi”:

 

Cinci docufiction despre căderea și ridicare din abuzul de droguri

 

Sticker/Cine sunt eu? – o parabolă a pierderii identității din cauza drogurilor

 

”Dealerul morții”, evadare din ”infernul drogurilor”

 

Clean-up. Curajul Mădălinei

 

Povestea lui Mircea

 

Povestea Melaniei, nevoia de iubire şi atenţie satisfăcută cu droguri

   

De asemenea, verificati

Noua parcare de la Spitalul de Urgență Târgu Mureș, la un vot de aprobare!

Distribuie Aleșii județeni vor decide luni, 15 aprilie, cu prilejul unei ședințe extraordinare de lucru …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 120 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.