Logigan pe locul 15 la Milano Sport
  • admin
  • 26 Vizualizări

Logigan pe locul 15 la Milano

Ciclistul clubului Muresul Targu-Mures, Logigan Lucian s-a clasat pe locul 15 în concursul de ciclocros organizat la Milano, pentru sportivi cu vârsta sub 23 ani. Întrecerea a fost organizata în paralel cu un concurs de Cupa Mondiala, ultima dinaintea campionatelor mondiale, care se vor desfasura la sfârsitul saptamânii în localitatea olandeza Hoogerheide. Din aceasta cauza a fost un concurs foarte populat, practic toata elita probei a fost prezenta, cu singura mentiune, ca cei mai buni belgieni si olandezi, care domina aceasta disciplina pe plan mondial, au preferat sa alerge la seniori. Dupa concurs, sportivul muresean a plecat direct în Olanda, unde va încerca sa patrunda între primii 20 la categoria lui de vârsta, ceea ce ar reprezenta un rezultat foarte bun pentru ciclismul românesc, iar dupa rezultatul de la Milano exista speranta, ca el sa realizeze acest obiectiv.