Home / Administratie / Sergiu Papuc: “Iniţiativele PSD din buget, adoptate cu votul majorităţii”

Sergiu Papuc: “Iniţiativele PSD din buget, adoptate cu votul majorităţii”

Consilierul local social-democrat Sergiu Papuc a transmis cetăţenilor din Târgu-Mureş, la puţin timp după adoptarea bugetului municipiului pe anul 2017, că Partidul Social Democrat îşi respectă programul de guvernare locală promis la alegerile din 2016.

“Iniţiativele PSD din buget au fost adoptate cu votul majorităţii consilierilor locali. PSD Târgu-Mures a propus: iluminatul arhitectural a Catedralei Mari şi Catedralei Mici, două biserici simbol pentru oraşul nostru, modernizarea cabinetelor stomatologice şi medicale din şcoli, gratuitate pentru studenţi pe toate liniile transportului în comun, achiziţionarea a 30 de autobuse noi pentru Transport Local, achiziţionarea de fond de carte pentru bibliotecile din şcoli, investiţii şi reparaţii ale străzilor din muncipiul Târgu-Mureş. Rămânem consecvenţi programului de guvernare locală propus cetăţenilor în anul 2016 şi ne aflăm în dialog permanent cu aceştia pentru a găsi cele mai bune soluţii pentru dezvoltarea oraşului nostru”, a precizat, pe pagina sa de Facebook, consilierul local Sergiu Papuc.

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

Loading RSS Feed

De asemenea, verificati

Conducerea Camerei de Comerț Mureș, anunț despre Gala ”Topul Firmelor Mureșene”

Ediția din acest an a Galei ”Topul Firmelor Mureșene” va fi amânată din cauza pandemiei …