„Municipalii” neînvinşi în Antalya FC Municipal
  • admin
  • 36 Vizualizări

„Municipalii” neînvinşi în Antalya

Divizionara A de fotbal FC Municipal Târgu-Mureş a terminat neînvinsă partidele disputate pe perioada cantonamentului din Antalya, încheind la egalitate, scor 2-2, partida disputată duminică, 13 februarie, cu Jablonec, ocupanta locului patru în prima ligă din Cehia. Golurile “municipalilor” au fost înscrise de Vasilache, în minutul 36 şi Didi, în minutul 79.
Antrenorul târgumureşenilor, Ioan Ovidiu Sabău, a început partida în formula: Şteţca, Rus, Iencsi, Munteanu, Topic, Vasilache, Stere, Issa Ba, Fl. Dan, Răduţă, Zaharia. Pe parcursul jocului au mai intrat Fernandes, Szilagyi, Didi, Petcuţ, Vârtic şi Astafei. În cele şase partide disputate în Antalya, FC Municipal Târgu-Mureş a înregistrat trei victorii (3-2 cu Halle, 2-0 cu Senica, 1-0 cu Minyor Pernik) şi trei rezultate de egalitate (2-2 cu Osijek, 1-1 cu Shkendija Tetovo şi 2-2 cu Jablonec).
Delegaţia târgumureşeană a ajuns ieri acasă, elevii lui Sabău urmând să aibă liber până joi, 17 februarie, când este programat primul antrenament la stadionul Trans-Sil.