Intrare liberă la volei, Challenge Cup Sport
  • admin
  • 35 Vizualizări

Intrare liberă la volei, Challenge Cup

Astăzi, de la ora 17, în Sala Sporturilor din Târgu-Mureş se dispută jocul retur din cadrul optimilor de finală ale competiţiei continentale Challenge Cup dintre CSU Medicina şi formaţia turcă Iller Bankasi Ankara. Mureşencele au pierdut partida tur cu 3-0, dar pot întoarce rezultatul, deoarece nu se ia în considerare setaverajul. Astfel, au nevoie de victorie care le-ar duce într-un „set de aur” pentru a se califica în sferturile de finală.  Brigada de arbitri care va conduce partida este compusă din Michail Themelis (Grecia) şi Andreas Constantinides (Cipru), intrarea spectatorilor fiind liberă.