Home / Invatamant / FOTO: Zâmbete în casă nouă la şcoala din Dedrad

Notice: Trying to get property of non-object in /home/zideziro/public_html/wp-content/themes/sahifa v5.5.3/framework/parts/post-head.php on line 69

FOTO: Zâmbete în casă nouă la şcoala din Dedrad

 

DSC_0524Debutul anulului şcolar 2015-2016 a adus la Dedrad nu doar o şcoală complet renovată ci şi multă bucurie celor peste 170 de suflete din localitate, care au trăit luni, 14 septembrie emoţia primului clopoţel.

A doua voastră casă

DSC_0502Înainte ca elevii să intre în noile săli de curs, care ar face invidioşi chiar şi copii şcolilor de oraş, directorul şcolii, Răzvan Dan le-a urat bun venit elevilor, în special „bobocilor” precum şi noilor profesoare din cadrul şcolii, exprimându-şi totodată speranţa că reabilitarea şcolii va duce la un plus în ce priveşte rezultatele elevilor. „Începem cursurile noului an şcolar cu speranţa că toare realizările şi eforturile noastre vor da roade, iar voi elevii veţi beneficia de servicii educaţionale de calitate, răsplătindu-ne pe noi şi pe părinţii dumneavoastră pe măsura acestor eforturi. Arât eu cât şi colegii mei am dori să consideraţi şcoala din Dedrad a doua voastră casă, fapt pentru care rog să-i respectaţi pe oamenii ei, fie profesori, fie personal administrativ, să o îngrijiţi şi să o modelaţi după imaginaţia şi personalitatea voastră. Celor mai mici mebrii ai comunităţii noastre şcolare, elevilor din clasa pregătitoare le urez bun venit în şcoala noastră, celor 19 boboci care au facut primul pas în şcoală, sfioşi, timizi, curioşi, care au privit în jur cum totul li se părea supradimensionat. Sperăm ca anii care îi veţi petrece în această şcoală să deschidă un drum pentru fiecare dintre voi, având în faţă etape în care veţi afla lucruri noi, interesante şi utile care să ducă într-un final la dezvoltarea personală a fiecăruia”, a precizat Răzvan Dan, directorul Şcolii Gimnaziale „Mihail Câmpeanu” din comuna Batoş.

Buburuzele, mezinii Şcolii Generale din Dedrad

DSC_0465Cei mai emoţionaţi au fost desigur cei mai mici elevi, respectiv cei 19 boboci din clasa pregătitoare, “Clasa buburuzelor” cum şi-au denumit grupa,  care îi cuprinde pe Alexandru Archiudean, Bolaş Laura, Liviu Caia, Chiorferd Artur, Răzvan Harpa, Puczi Călin, Bogdan Man, Ştefania Moldovan, Szabo Gyula, Darius Luca, Alexia Hârjan, Petricia Negruţiu, Cristian Mureşan, Otvos Iren, Alina Fluieraş, Florin Gliga, Rebeca Rus, Kurco Aneta, Viviana Haciu, vegheaţi îndeaproape de învăţătoarea Ileana Hurducaci. Nu au făcut excepţie restul cadrelor didactice ale şcolii, de la educatoarele Ana Mârza (grupa mică) şi Lucia Costan (grupa mare), la învăţătoarele Gyulai Iudith (clasa I), Ionela Haja (clasa a II-a), Larisa Vindireu (clasa a III-a), nou venită la Şcoala Geenerală din Dedrad, Lavinia Tanko (clasa a IV-a), respectiv dirigintele Ajtay Eva (clasa a V-a), Victoria Iacob (clasa a VI-a), Maria Vereş (clasa a VII-a) şi Iuliana Pintea (clasa a VIII-a ) părtaşi alături de elevi, părinţi, bunici la bucuria unui nou început de şcoală la Dedrad.

[zizigallery id=1771]

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

Luduș: Propuneri pentru Consilii de Administrație

Pentru aplicarea prevederilor Legii Educației Naționale nr. 1/2011, cu modificările și completările, articolul 96 alineatul …