Home / Politic / Csép Éva Andrea, discurs despre apărarea intereselor comunităţii maghiare

Csép Éva Andrea, discurs despre apărarea intereselor comunităţii maghiare

111Consilierul judeţean Csép Éva Andrea, aflată pe locul 2 pe lista candidaţilor UDMR Mureş pentru Camera Deputaţilor, a afirmat luni, 7 noiembrie, că principalul obiectiv de viitor al Uniunii este reprezentarea intereselor comunităţii maghiare şi a promis că în eventualitatea unui viitor mandat de deputat va sluji cu devotament comunitatea maghiară din România. „Nici ca femeie, nici ca mamă, nici ca soţie n-aş putea să fac altceva decât să am scopul de a clădi o Transilvanie bună, în care drepturile noastre să nu fie în pericol şi familia noastră să fie sigură, o Transilvanie unde să se întoarcă cel care a plecat cândva, o Transilvania în care să ne fie bine. Acest lucru îl aştept eu şi echipa noastră. UDMR face această propunere pentru comunitatea maghiară din România şi ca membră a acestei echipe, cu colegi care au convingerea susţinerii intereselor comunităţii maghiare şi servesc comunitatea noastră cu umilinţă, pot spune că această echipă vă va sluji pe dumneavoastră în următorul ciclu politic”, a spus Csép Éva Andrea, la evenimentul de lansare a candidaţilor UDMR Mureş.

Citeste si:  Vass Levente, mesaj-surpriză către primarul Soós Zoltán

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

DOLIU. S-a stins din viață un fost prefect de Mureș

Semnalăm, cu tristețe, plecarea dintre noi, la vârsta de 65 de ani, a doamnei Carmen …