Surprize în „sferturile” Cupei României la fotbal Sport
  • 370 Vizualizări

Surprize în „sferturile” Cupei României la fotbal

După cele patru partide din cadrul „sferturilor” fazei județene la fotbal alte pretendente la câștigarea trofeului au părăsit competiția. Liderul din Liga IV MSE 08 Târgu-Mureș s-a prezentat la jocul de pe terenul celor de la Pescarii Sântioana de Mureș cu o echipă de juniori și a cedat cu 3-0. Considerat cap de afiș al „sferturilor”, jocul dintre ASC Sărmașu și Mureșul Luduș, singura întâlnire în care s-au confruntat două echipe din același eșalon s-a încheiat cu un categoric 1-10. Un rezultat scontat a fost între Viitorul Jabenița și Mureșul Rușii Munți, încheiat 0-2, echipa din Rușii Munți, care poate fi o adversară redutabilă pentru ludușeni în lupta pentru câștigarea trofeului și desemnarea reprezentantei județului Mureș la ediția 2018-2019 a competiției. Întâlnirea dintre Pro Tineret Sighișoara și Unirea Tricolor Târnăveni s-a întrerupt în minutele de prelungire, la scorul de 3-3. În acel minut gazdele au primit un penalty, iar echipa din Târnăveni s-a retras de pe teren, urmând ca jocul să fie omologat după toate probabilitățile 3-0.