Home / Comune / ÎPS Irineu, vizită pastorală în parohia Sângeru de Pădure
Sursă foto: reintregirea.ro

ÎPS Irineu, vizită pastorală în parohia Sângeru de Pădure

Părintele Arhiepiscop Irineu a efectuat la finele săptămânii trecute o vizită pastorală în filia Ernei, parohia Sângeru de Pădure, protopopiatul Târgu-Mureș. Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Irineu a fost primit cu căldură de comunitatea de creștini  păstorită de către părintele Mihai Dumitrescu.

În ziua în care Biserica noastră face pomenirea Sfântului Sfințit Mucenic Clement, Episcopul Ancirei, Înaltpreasfințitul Părinte Irineu, Arhiepiscop al Alba Iuliei, a efectuat o vizită pastorală în filia Ernei, parohia Sângeru de Pădure, protopopiatul Târgu-Mureș. Cu acest prilej, începând cu ora 19.00, Întâistătătorul Eparhiei noastre a poposit la biserica „Sfântul Ioan Botezătorul”, locaș de cult edificat în anul 1933. Comunitatea credincioșilor de aici este păstorită de către părintele Mihai Dumitrescu, preot al parohiei Sângeru de Pădure”, informează reprezentanții Arhiepiscopiei Alba Iulia prin intermediul www.reintregirea.ro. (A. Z.)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regulile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

Lucreția Cadar: „Educația și sănătatea sunt două dintre prioritățile comunei Deda în mandatul 2020-2024”

Învățământul și sănătatea reprezintă două din domeniile prioritare la nivelul comunei Deda. O certitudine în …