ÎPS Irineu, vizită pastorală în parohia Sângeru de Pădure Comune
  • redactia
  • 0 comentarii
  • 496 Vizualizări

ÎPS Irineu, vizită pastorală în parohia Sângeru de Pădure

Părintele Arhiepiscop Irineu a efectuat la finele săptămânii trecute o vizită pastorală în filia Ernei, parohia Sângeru de Pădure, protopopiatul Târgu-Mureș. Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Irineu a fost primit cu căldură de comunitatea de creștini  păstorită de către părintele Mihai Dumitrescu.

În ziua în care Biserica noastră face pomenirea Sfântului Sfințit Mucenic Clement, Episcopul Ancirei, Înaltpreasfințitul Părinte Irineu, Arhiepiscop al Alba Iuliei, a efectuat o vizită pastorală în filia Ernei, parohia Sângeru de Pădure, protopopiatul Târgu-Mureș. Cu acest prilej, începând cu ora 19.00, Întâistătătorul Eparhiei noastre a poposit la biserica „Sfântul Ioan Botezătorul”, locaș de cult edificat în anul 1933. Comunitatea credincioșilor de aici este păstorită de către părintele Mihai Dumitrescu, preot al parohiei Sângeru de Pădure”, informează reprezentanții Arhiepiscopiei Alba Iulia prin intermediul www.reintregirea.ro. (A. Z.)

Distribuie:

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Recomandari

Recent
Popular
Etichete

Citeste Zi de Zi Online


 

 

 
 

 

Print


 

Media kit Zi de Zi 2022-2023

Transilvania Business

ARHIVE