Rezultate scontate în ultimul turneu Sport
  • 103 Vizualizări

Rezultate scontate în ultimul turneu

Echipa de futsal CSM Târgu Mureș a susținut cele trei partide ale ultimului turneu din cadrul sezonului regulat a ligii secunde, seria 2 Centru. Cele 6 întâlniri ale turneului disputat în localitatea harghiteană Remetea s-au încheiat cu rezultate scontate, dar locurile celor 4 participante erau deja ca și stabilite dinaintea ultimelor trei etape. În primul joc disputat mureșenii au cedat în fața liderului, gazdele Kereszthegy Remetea, scor 2-9 (2-3). A doua zi a turneului a adus mureșenilor cea de-a treia victorie a ediției, toate cu aceeași Junior Corund. Prima întâlnire din cele patru disputate între cele două s-a încheiat la egalitate, iar de această dată mureșenii s-au impus la limită, 5-4, după 4-2 la pauză.

Întâlnirea din ultima etapă, cu Inter Gheorgheni, nu putea aduce nicio modificare în clasament și harghitenii s-au impus cu 7-3, victorie asigurată după prima repriză, încheiată 4-0. Echipa din Remetea a încheiat seria fără înfrângere, cu 34 puncte, singurul joc în care nu au obținut victoria fiind remiza cu mureșenii din turneul precedent. La distanță de 12 puncte au încheiat cei din Gheorgheni, la alte 12 puncte mureșenii, în timp ce formația din Corund a obținut un singur punct, cel obținut în compania CSM Târgu Mureș. Ediția va continua cu turnee play-off, unde merg primele două clasate, iar următoarele vor susține jocuri de clasament. Denumirea întrecerri acestora este de play-out, dar impropie din moment ce nu va retrograda nicio echipă, urmând să continue cele care își vor putea menține echipa.