Succese noi la ciclism Sport
  • 127 Vizualizări

Succese noi la ciclism

Concursul de biciclete MTB Trophy desfășurat în Arad a oferit duminică, 20 august, un eveniment UCI C2 cu o cursă extrem de solicitantă ce a reprezentat totodată etapa a IV-a din Cupa României la maraton.

În urma celor 70 de kilometri parcurși la peste 35 de grade Celsius, cu o diferență pozitivă la nivel de 2.700 de metri, Lucian Logigan s-a clasat pe locul II în clasamentul Cupei Elite și pe locul III la general. Etapa a patra XCM s-a încheiat pe locul V pentru Roberto Peque și pe locul VII pentru Răzvan Grec. Traseul Race de 47 de kilometri a fost câștigat de juniorul Elias Hozat. (D.C.)