Victorie la Gheorgheni Sport
  • 39 Vizualizări

Victorie la Gheorgheni

Echipa de futsal Cityus II Târgu-Mures a câstigat partida disputata în deplasare la Gheorgheni din cadrul etapei a XII-a, a ligii secunde. Târgumuresenii s-au impus cu scorul de 6-5, la pauza 3-0. Golurile echipei Cityus II Târgu-Mures au fost reusite de Nuno Miguel (4) si Szombat Lajos (2). Fotbalistii târgumureseni au avut în repriza secunda un avantaj de patru goluri pe tabela de marcaj (5-1), însa harghitenii au reusit egalarea cu 30 de secunde înainte de fluierul final. Cityus II Târgu-Mures si-a trecut în cont toate cele trei puncte, dupa doar doua secunde, prin reusita lui Nuno Miguel. În urma acestei victorii, Cityus II a ramas pe prima pozitie în clasament, cu un total 30 de puncte. (S.C.)