Share

Home / Sport / Puncte „afară” pentru echipele mureșene

Puncte „afară” pentru echipele mureșene

În penultima etapă din Liga III de fotbal, cele două echipe mureșene din seria V care au evoluat în deplasare au obținut victoria la două goluri diferență. Avântul Reghin a câștigat partida de pe terenul penultimei clasate, Gaz Metan Mediaş 2. Reghinenii au fost conduși după ce Andrei Doda  a deschis scorul în minutul 20, însă Darius Bogăţan a restabilit egalitatea după doar două minute și mureșenii au punctat de alte două ori spre final, prin Lucian Moldovan (min. 81) și Florin Truţa (83). A doua victorie a obținut-o MSE Târgu-Mureș, 4-2 pe terenul celei de-a treia mureșene, CS Iernut, aflată pe ultima poziție. MSE se menține pe locul 14, fără a fi în pericol de a-l ceda, învinșii Avântului fiind cei care se aflau în spatele lor.