Al patrulea meci, prima remiză pentru ASA FC Municipal
  • 50 Vizualizări

Al patrulea meci, prima remiză pentru ASA

Aflată în cantonament în Antalya, divizionara secundă de fotbal ASA Târgu-Mureş a încheiat la egalitate, scor 2-2 (0-0), în cea de-a patra partidă amicală, disputată vineri în compania echipei Gefest Karagandy, din Liga 1 a Kazakhstanului. Pentru mureşeni au înscris Amauri, în minutul 63, reluare cu capul, după centrarea lui Ologu de pe dreapta şi Alex. Dan, în minutul 83, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, lateral stânga. În minutele 36 şi 54, Szilagyi şi N’Doye au ratat câze o lovitură de la 11 metri, dictate de centralul turc în urma unor faulturi în careu comise asupra lui Verdeş şi Bumba, iar în minutul 42, Bobi Verdeş a nimerit bara porţii adverse. Ioan  Ovidiu Sabău a început jocul cu:

Botoşer- Hanca, Heil, Gugu, Szilagyi- Onicaş, N’Doye- Buhăescu, Voiculeţ, Bumba- Verdeş. În minutul 60 a fost schimbată toată echipă, pe teren intrând: Fejer- Alex. Dan, Ugocian, Vârtic, Turcu- Candrea, Ologu- Amauri, Petriş, Huiban- Ceaca. Nu au evoluat Sepsi, Hora şi Tomozei, toţi din cauza unor uşoare accidentări. Până la revenirea în ţară, ASA va mai susţine două partide. Luni, 17 februarie, mureşenii întâlnesc echipa de tineret a ucrainienilor de la Sahtior Donetsk, iar marţi, 18 februarie, ocupanta ultimului loc din prima ligă maghiară, Kaposvári Rákoczi.