Un nou succes pentru Mureșul Luduș Luduș
  • 310 Vizualizări

Un nou succes pentru Mureșul Luduș

În etapa a XVIII-a a Ligii a IV-a ELITE Mureș la fotbal, echipa Mureșul Luduș a învins în deplasare echipa Viitorul Ungheni cu scorul de 3-2 (2-1). Pentru ludușeni au marcat Roberto Rotaru în minutul 2 și Florin Socaci în minutele 16 și 90+2.

Antrenorii Ioan Orosfoian și Cosmin Botezan au aliniat următoarea formație: Cristian Șuta, Andrei Pop, Lucian Șandor, Cosmin Guzman, Szanto Raul, Cătălin Muntean, (din minutul 46 Silviu Hălmaciu), Florin Socaci, Laurean Rusu, Sebastian Neșan (56 Vlad Grigore), Alin Balea (79 Jakab Zsolt), Roberto Rotaru (77 Cristian Hulpe). Rezerve: Mathe Mihai, Angyal David, Valentin Uț, Răzvan Covaci.

Meciul a fost arbitrat de Mircea Iftenie, Radu Moldovan și Viorel Cătană, toți din Tîrgu Mureș. Observator, Szanto Lorand.

Echipa Mureșul Luduș își păstrează locul 2 în clasamentul seriei.

În cadrul Ligii a V-a  seria Sud, echipa Mureșul Luduș (II), antrenată de Ioan Orosfoian și Virgil Nicoară a jucat la Grebeniș cu AS Viitorul. Au câștigat gazdele cu scorul de 4-2 (3-1). Pentru ludușeni au marcat Saul Teglă și Jakab Zsolt.