Al șaselea duel Autobergamo-City’us al sezonului Sport
  • 316 Vizualizări

Al șaselea duel Autobergamo-City’us al sezonului

În Sala Sporturilor din Deva, luni, 23 mai, se dispută semifinalele Cupei României la futsal. De la ora 17.00 se întâlnesc United Galați și CSMS Iași, iar de la 19.30 va avea loc partida dintre formația locală Autobergamo și City’us Târgu-Mureș. Este a șasea întâlnire din acest sezon între cele două formații, a patra pe parcursul a doar două săptămâni. În sezonul regulat al Ligii I, fiecare a obținut victoria cu scorul de 5-2 pe terenul adversarei, după care a urmat tripla întâlnire din semifinalele campionatului. Prima partidă, disputată la Deva, a revenit gazdelor cu 7-6 după executarea loviturilor de departajare, 4-4 la finalul timpului regulamentar și al prelungirilor, după ce devenii au condus la pauză cu 4-1. Cele două întâlniri de săptămâna trecută de la Târgu-Mureș au revenit mureșenilor cu 6-3 și 3-1, victorii care le-au adus calificarea pentru a șaptea oară consecutiv în finala campionatul. Finalele Cupei României vor avea loc a doua zi, tot în sala din Deva.