Primele medalii pentru CSM Tg Mureș Sport
  • 1012 Vizualizări

Primele medalii pentru CSM Tg Mureș

Nou înființatul Club Sportiv Municipal Târgu-Mureș a obținut și primele două medalii. Acestea au fost cucerite de către luptătorii Adrian Recorean, la categoria 92 kg și Cosmin Podar, la categoria 125 kg. Ambii au urcat pe cea de-a doua treaptă a podiumului, cucerind medaliile de argint în cadrul finalelor Campionatului Național de seniori disputate la Reșița. În cadrul competiției luptătorii mureșeni au mai obținut și alte medalii. În afara celei de argint, a treia pentru cluburile mureșene, cucerită de Răzvan Kovacs de la CS Mureșul Târgu-Mureș, menționată deja, alte două medalii au reușit luptătorii proveniți de la Clubul Sportiv Școlar Târgu-Mureș. Un loc secund și medalia de argint a câștigat la categoria 97 de kg Vlad Boeriu, dar care momentan evoluează pentru CSU Cluj Napoca, în timp ce Tudor Racoțan reprezentând încă CSȘ, a obținut un bronz la categoria 86 de kg.