Start şi pentru „municipalii mici” Sport
  • admin
  • 17 Vizualizări

Start şi pentru „municipalii mici”

Echipa secundă de fotbal a FC Municipal Târgu-Mureş a disputat un prim joc amical al perioadei de pregătire, în deplasare la Mediaş, cu echipa secundă a celor de la Gaz Metan. Victoria a revenit gazdelor cu 1-0, unicul gol fiind înscris în minutul 25. Antrenorii Alexandru Varro şi Marius Olaru au folosit două echipe diferite în cele două reprize. În prima au evoluat: Negru- Olar, Covaci, Sîrghi, Rus- Toth, Huza, Petra, Bartok- Eremia, Bordea , iar în cea secundă au intrat: Ilovan – Jimy Uche, Câmpean (75-Hajnal), Popa, Bloj- Lozinschi, Suci, Dragomir, Moldovan- Kontz, Stoica. Cele două formaţii se vor întâlni, într-un meci revanşă, sâmbătă, 11 februarie, de la ora 11, pe terenul sintetic de la Stadionul Trans-Sil.