Scor de futsal, ASA, egalată în ultimele 10 minute de la 5-2 FC Municipal
  • 90 Vizualizări

Scor de futsal, ASA, egalată în ultimele 10 minute de la 5-2

Divizionara secundă de fotbal ASA Târgu-Mureş a încheiat la egalitate, scor 5-5 (1-1) în cea de-a cincea partidă amicală disputată luni în cadrul cantonamentului din Antalya, la baza sportivă Arcadia, din Belek, cu echipa de tineret a celor de la Sahtior Donetsk, participantă în competiţia UEFA Youth League. Formaţia ucraineană a terminat pe locul 2 grupa A din UEFA Youth League, după Real Sociedad, înaintea formaţiilor Bayer Leverkusen şi Manchester United şi va juca în optimile de finală cu Arsenal Londra. Golurile formaţiei lui Ioan Ovidiu Sabău au fost înscrise de Amauri (min. 33, 51 şi 62), Huiban (55) şi Buhăescu (75). Partida a fost antrenantă, deschisă, ambele echipe evoluând cu garda jos, rezultând numeroase ocazii de gol. După 1-1 la pauză, ASA s-a distanţat la 5-2, în minutul 75, fiind egalată în ultimele 10 minute de joc.

ASA a început partida cu următorul 11:
Fejer- Hanca, Vârtic, Ugocian, Turcu- Candrea (55-Ologu), Alex. Dan- Buhăescu, Petriş (55-Ceaca), Amauri- Huiban.

ASA va disputa ultimul amical al cantonamentului din Antalya, marţi, în compania formaţiei maghiare Kaposvari Rakoczi. Partida va începe la ora 11, la Lara. Miercuri, delegaţia roş-albastră va reveni în România, iar până la începerea campionatului va mai avea un joc amical, pe teren propriu, cu Avântul Reghin, duminică, 23 februarie, de la ora 11.