Programul Festivalului Internațional de Film de Scurt-metraj Alter-Native 26
6 noiembrie 2018
MIERCURI – 7 NOIEMBRIE |
|||
17:00 – 18:30 18:30 – 18:40 |
Film artistic – Vlad Zamfirescu: Secretul fericirii (ROU) Întâlnire cu publicul |
Sala Mare |
|
19:00 – 21:00 |
Workshop |
Sala Mică |
|
19:00 – 20:30 |
Concert – Vizionari, poeţi, vagabonzi – Földes László Hobo (HUN) |
Sala Mare |
|
20:45 – 22:20 22:20 – 22:30 |
Film artistic – Jeles András: Umbra sinistră (HUN) Întâlnire cu publicul |
Sala Mare |
JOI – 8 NOIEMBRIE |
|||
14:00 – 15:10 |
Program de concurs (I.) |
Sala Mare |
|
15:30 – 16:35 |
Program de concurs (II.) |
Sala Mare |
|
16:50 – 18:00 |
Program de concurs (III.) |
Sala Mare |
|
17:00 – 18:10 |
Program de concurs (I.) |
Sala Mică |
|
18:15 – 19:40 19:40 – 19:50 |
Film artistic – Nemes Gyula: Zero (HUN/CZE/GER)
Întâlnire cu publicul |
Sala Mare |
|
18:30 – 19:40 |
Program de concurs (II.) |
Sala Mică |
|
19:00 |
InSitu 2 – expoziție de grup internaţională – vernisaj |
B5 Studio, Camera K’Arte |
|
20:00 – 20:20 |
Festivitate de deschidere |
Sala Mare |
|
20:00 – 21:10 |
Program de concurs (III.) |
Sala Mică |
|
20:30 – 22:00 |
Concert – Hei, Magyar Joe! – Földes László Hobo (HUN) |
Sala Mare |
|
21:30 – 23:05 |
Best of Mediawave 2018 |
Sala Mică |
|
22:15 – 23:50 |
Film artistic – Gárdos Éva: Budapest Noir (HUN) |
Sala Mare |
VINERI – 9 NOIEMBRIE |
|||
14:00 – 15:10 |
Program de concurs (IV.) |
Sala Mare |
|
15:25 – 16:35 |
Program de concurs (V.) |
Sala Mare |
|
17:00 – 18:10 |
Program de concurs (IV.) |
Sala Mică |
|
16:50 – 18:00 |
Program de concurs (VI.) |
Sala Mare |
|
18:15 – 20:00 20:00 – 20:10 |
Film artistic – Radu Muntean: Alice T. (ROM/FRA/SWE)
Întâlnire cu publicul |
Sala Mare |
|
18:30 – 19:40 |
Program de concurs (V.) |
Sala Mică |
|
19:00 |
Teatru dans – Introspectio – Compania András Lóránt |
Sinagoga Veche |
|
20:00 – 22:00 |
Film artistic – Bogdán Árpád: Geneza (HUN) |
Sala Mică |
|
20:20 – 21:45 |
Concert – Emerich Imre & Jimi Laco (ROU) |
Sala Mare |
|
22:00 – 23:45 |
Film artistic – Szász János: Măcelarul, curva şi chiorul (HUN) |
Sala Mare |
|
22:15 – 23:25 |
Program de concurs (VI.) |
Sala Mică |
SÂMBĂTĂ – 10 NOIEMBRIE |
|||
10:00 – 11:10 |
Program de concurs (VII.) |
Sala Mare |
|
11:30 – 12:50 |
Filme realizate în Tabăra de Creaţie Filmtett 2018 |
Sala Mică |
|
11:25 – 12:35 |
Program de concurs (VIII.) |
Sala Mare |
|
12:50 – 14:00 |
Program de concurs (IX.) |
Sala Mare |
|
14:00 – 15:10 |
Program de concurs (VII.) |
Sala Mică |
|
14:15 – 15:45 15:45 – 15:55 |
Film documentar artistic – Révész Bálint: Proiectul buni (HUN/UK)
Întâlnire cu publicul |
Sala Mare |
|
15:30 – 16:40 |
Program de concurs (VIII.) |
Sala Mică |
|
16:15 – 17:40 |
Film artistic – Csuja László: Valea florilor (HUN) |
Sala Mare |
|
17:00 – 18:10 |
Program de concurs (IX.) |
Sala Mică |
|
18:00 – 20:20 |
Film artistic – Radu Jude: Îmi este indiferent dacă în istorie vom intra ca barbari (ROU/CZE/FRA/BUL/FRA) |
Sala Mare |
|
18:30 – 19:45 |
15th Jameson CineFest IFF Miskolc – Scurt-metraje premiate |
Sala Mică |
|
20:40 – 21:00 |
Decernarea premiilor |
Sala Mare |
|
20:00 |
Concert – Organ Grinder’s Suite – Gyárfás-Premecz Organ Trio (HUN) |
Casa Berii |
|
21:00 – 23:25 23:25 – 23:40 |
Film artistic – Nemes Jeles László: Apus de soare (HUN/FRA)
Întâlnire cu publicul |
Sala Mare |
DUMINICĂ – 11 NOIEMBRIE |
|||
10:30 – 11:45 |
Proiectarea filmelor premiate |
Sala Mare |
|
11:00 – 12:45 |
Selecţie din filmele Universităţii Sapientia |
Sala Mică |
|
12:00 – 13:45 |
Film artistic – Mészáros Márta: Aurora Borealis – Luminile Nordului (HUN) |
Sala Mare |
|
12:45 – 13:15 |
Workshop |
Sala Mică |
|
14:00 – 16:00 |
Film artistic – Kenyeres Bálint: Ieri (HUN/FRA/NED/SWE/GER/MAR) |
Sala Mare |
Lasă un comentariu