Share

Home / Eveniment / Programul Festivalului Internațional de Film de Scurt-metraj Alter-Native 26

Programul Festivalului Internațional de Film de Scurt-metraj Alter-Native 26

MIERCURI – 7 NOIEMBRIE

17:00 – 18:30

18:30 – 18:40

Film artistic – Vlad Zamfirescu: Secretul fericirii (ROU)

Întâlnire cu publicul

Sala Mare

19:00 – 21:00

Workshop

Sala Mică

19:00 – 20:30

Concert – Vizionari, poeţi, vagabonzi – Földes László Hobo (HUN)

Sala Mare

20:45 – 22:20

22:20 – 22:30

Film artistic – Jeles András: Umbra sinistră (HUN)

Întâlnire cu publicul

Sala Mare

JOI – 8 NOIEMBRIE

14:00 – 15:10

Program de concurs (I.)

Sala Mare

15:30 – 16:35

Program de concurs (II.)

Sala Mare

16:50 – 18:00

Program de concurs (III.)

Sala Mare

17:00 – 18:10

Program de concurs (I.)

Sala Mică

18:15 – 19:40

19:40 – 19:50

Film artistic – Nemes Gyula: Zero (HUN/CZE/GER)

Întâlnire cu publicul

Sala Mare

18:30 – 19:40

Program de concurs (II.)

Sala Mică

19:00

InSitu 2 – expoziție de grup internaţională – vernisaj

B5 Studio, Camera K’Arte

20:00 – 20:20

Festivitate de deschidere

Sala Mare

20:00 – 21:10

Program de concurs (III.)

Sala Mică

20:30 – 22:00

Concert – Hei, Magyar Joe! – Földes László Hobo (HUN)

Sala Mare

21:30 – 23:05

Best of Mediawave 2018

Sala Mică

22:15 – 23:50

Film artistic – Gárdos Éva: Budapest Noir (HUN)

Sala Mare

VINERI – 9 NOIEMBRIE

14:00 – 15:10

Program de concurs (IV.)

Sala Mare

15:25 – 16:35

Program de concurs (V.)

Sala Mare

17:00 – 18:10

Program de concurs (IV.)

Sala Mică

16:50 – 18:00

Program de concurs (VI.)

Sala Mare

18:15 – 20:00

20:00 – 20:10

Film artistic – Radu Muntean: Alice T. (ROM/FRA/SWE)

Întâlnire cu publicul

Sala Mare

18:30 – 19:40

Program de concurs (V.)

Sala Mică

19:00

Teatru dans – Introspectio – Compania András Lóránt

Sinagoga Veche

20:00 – 22:00

Film artistic – Bogdán Árpád: Geneza (HUN)

Sala Mică

20:20 – 21:45

Concert – Emerich Imre & Jimi Laco (ROU)

Sala Mare

22:00 – 23:45

Film artistic – Szász János: Măcelarul, curva şi chiorul (HUN)

Sala Mare

22:15 – 23:25

Program de concurs (VI.)

Sala Mică

SÂMBĂTĂ – 10 NOIEMBRIE

10:00 – 11:10

Program de concurs (VII.)

Sala Mare

11:30 – 12:50

Filme realizate în Tabăra de Creaţie Filmtett 2018

Sala Mică

11:25 – 12:35

Program de concurs (VIII.)

Sala Mare

12:50 – 14:00

Program de concurs (IX.)

Sala Mare

14:00 – 15:10

Program de concurs (VII.)

Sala Mică

14:15 – 15:45

15:45 – 15:55

Film documentar artistic – Révész Bálint: Proiectul buni (HUN/UK)

Întâlnire cu publicul

Sala Mare

15:30 – 16:40

Program de concurs (VIII.)

Sala Mică

16:15 – 17:40

Film artistic – Csuja László: Valea florilor (HUN)

Sala Mare

17:00 – 18:10

Program de concurs (IX.)

Sala Mică

18:00 – 20:20

Film artistic – Radu Jude: Îmi este indiferent dacă în istorie vom intra ca barbari (ROU/CZE/FRA/BUL/FRA)

Sala Mare

18:30 – 19:45

15th Jameson CineFest IFF Miskolc – Scurt-metraje premiate

Sala Mică

20:40 – 21:00

Decernarea premiilor

Sala Mare

20:00

Concert – Organ Grinder’s Suite – Gyárfás-Premecz Organ Trio (HUN)

Casa Berii

21:00 – 23:25

23:25 – 23:40

Film artistic – Nemes Jeles László: Apus de soare (HUN/FRA)

Întâlnire cu publicul

Sala Mare

DUMINICĂ – 11 NOIEMBRIE

10:30 – 11:45

Proiectarea filmelor premiate

Sala Mare

11:00 – 12:45

Selecţie din filmele Universităţii Sapientia

Sala Mică

12:00 – 13:45

Film artistic – Mészáros Márta: Aurora Borealis – Luminile Nordului (HUN)

Sala Mare

12:45 – 13:15

Workshop

Sala Mică

14:00 – 16:00

Film artistic – Kenyeres Bálint: Ieri (HUN/FRA/NED/SWE/GER/MAR)

Sala Mare

Share

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere! Inainte de a posta, cititi aici regulamentul: Termeni legali si Conditii

Regurile de preluare a articolelor

Acest articol este proprietatea Cotidianului Zi de Zi și este protejat de legea drepturilor de autor. Orice preluare a conținutului se poate face doar în limita a 500 de semne, cu citarea sursei și cu link către pagina acestui articol.

De asemenea, verificati

70 de preoţi ortodocşi din Mureş, donatori de sânge

Aproximativ 70 de preoţi ortodocşi din cele cinci protopopiate ale judeţului Mureş – Târgu-Mureş, Reghin, …

Share
Share