Share

Home / Sport / Calificare în „sferturi”, la pas

Calificare în „sferturi”, la pas

Lider neînvins în seria IV a Campionatului Național al juniorilor U19 la futsal, CSM Târgu-Mureș s-a calificat fără probleme în „sferturile” Cupei României la această categorie. Tinerii mureșeni au trecut în partida tur din cadrul „optimilor” în deplasare, scor 14-3 cu Liceul Tehnologic Craiova și partida retur disputată sâmbătă în Sala Sporturilor din Târgu-Mureș se anunța una fără probleme pentru calificare. Jocul a avut o primă repriză relativ mai echilibrată, încheiată 4-1, oaspeții reușind să înscrie golul care avea să fie cel de „onoare” la 2-0. Cu 14 goluri avantaj la general, calificarea în „sferturi” nu mai era o problemă. A rezulatat o repriză secundă mai degajată pentru gazde, care au mai punctat de alte șase ori, fără să mai primească vreun gol din partea unui adversar cxare s-a prezentat la joc cu doar trei jucători de rezervă. Scor final, 10-1, 24-4 la total și CSM își așteaptă adversara din următoarea fază, la fel ca și echipa mare, care a eliminat în aceeași fază a seniorilor pe prim divizionara Futsal Poli Iași.