Rezultate scontate în Liga III Sport
  • 143 Vizualizări

Rezultate scontate în Liga III

Cele trei echipe ale județului Mureș din seria V a Ligii III de fotbal au înregistrat rezultate scontate în etapa cu numărul 24. Pe teren propriu a evoluat doar Avântul Reghin, cea mai bine clasată dintre cele trei mureșene. Reghinenii au avut ca adversară formația Unirea Dej și au învins cu 1-0, cu un gol venit pe final de partidă, reușit de Adrian Murar, în minutul 84. Cele 3 puncte o menține pe Avântul la mijlocul clasamentului, locul 8, cu 36 puncte. Celelalte două formații au suferit înfrângeri la 5 goluri diferență. MSE Târgu Mureş a cedat fără replică, 0-5 pe terenul celor de la AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, echipă aflată în lupta pentru promovarea în Liga II. Pentru ciucani au punctat Soufiane Jebari (min. 15), Bende Istvan (44), Veres Szilard (54), Csuros Atilla (75) și Magyari Szilard (80).

Ultima clasată, CS Iernut a înregistrat din nou în scor de tenis cu Unirea Tășnad. După ce în tur s-au impus cu 6-2 în fața sătmărenilor, de această dată au cedat cu 1-6. Golul iernuțenilor l-a înscris Robert Bartoş în minutul 67, la scorul de 4-0. Pentru gazde au înscris David Vincze (10 și 48), Angelo Cocian (42 – pen. și 84), Krisztian Szekely (58) și Mark Parnău (68).